63721-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Personalförmedling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultförmedlingstjänster 2018
Referensnummer: D-nr. 1-1626-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik AB inbjuder er härmed att lämna anbud avseende förmedling av konsulter till Västtrafik
Upphandlingen ska leda till ett ramavtal som avser förmedling av konsulter till Västtrafiks organisation, samt utförande av de konsulttjänster som förmedlade konsultleverantörer och dess anställda konsulter ska utföra. Avtalet ska säkerställa Västtrafiks behov av konsulter inom åtta olika Kompetensområden.