2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och periodisk läcksökning av köldmedieanläggningar
Beskrivning: Upphandling av service och periodisk läcksökning, installationer och nyanskaffning av kommunens bestånd av: - Kyl- och frysanläggningar - Värmepumpar - Luftkonditioneringar - Avfuktare
Intern identifierare: KS 2024/38
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 51000000 Installation (utom programvara), 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000