63731-2021 - ResultatSverige-Örebro: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel på rekvisition 2020
Referensnummer: 20RS8391
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för läkemedel på rekvisition. Upphandlingen sker i samverkan mellan Region Örebro län, Region Värmland och Region Sörmland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen