637331-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Viner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vin LDG
Referensnummer: KS 2020-0788
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15930000 Viner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande vin,  champagne för det kommunala bolaget Louis De Geer Konsert & Kongress AB.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandling- och inköpsenheten Norrköpings  kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsvärdet för år 2019 uppgick till cirka 1 000 000 SEK. Takvolymen för den fyraåriga ramavtalsperioden inklusive kommande prisjusteringar beräknas till 5 000 000 SEK.