See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cyklar och elcyklar 2025 2.0
Beskrivning: Upphandlingen avser Cyklar, Elcyklar och lastcyklar för succesiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen avser 5 geografiska Områden, Östra Göinge, Osby, Höör, Hörby och Bromölla.
Intern identifierare: KS-2025-01020
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18444112 Cykelhjälmar, 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar, 34432100 Cykeldäck, 34913510 Cykellås
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Östra Göinge
Beskrivning: Avser arbete åt beställande verksamheter Östra Göinge Kommun, Göingehem AB, ÖGRAB
Intern identifierare: Östra Göinge
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Osby
Beskrivning: Avser arbete åt beställande verksamheter Osby Kommun, Osbybostäder, Fjärrvärme i Osby AB, Industrihus i Osby AB.
Intern identifierare: Osby
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bromölla
Beskrivning: Avser arbete åt beställande verksamheter Bromölla Kommun, Bromölla Fritidscenter AB, Bromölla Energi och Vatten AB (BEVAB), Bromöllahem AB, Skåne Blekinge Vattentjänst AB (SBVT),
Intern identifierare: Bromölla
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Höör
Beskrivning: Avser arbete åt beställande verksamheter Höörs Kommun, Höörs fastighets Lokal AB, Höörs Fastighet Bostads AB
Intern identifierare: Höör
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hörby
Beskrivning: Avser arbete åt beställande verksamheter Hörby Kommun, Hörbybostäder AB, Hörby Industrifastigheter AB, IT-kommuner i Skåne AB (Unikom),
Intern identifierare: Hörby