2. Förfarande
Förfarande
Titel: Endoskopiutrustning
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av endoskopiutrustning. Upphandlingen är delad i 6 st. produktgrupper.
Intern identifierare: RS2024/1783
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsdokument MT