637410-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse livsmedel och torrvaror – Livsmedelsinköp, konsumentförpackning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedelsinköp, konsumentförpackning
BeskrivningUppdraget omfattar ramavtal gällande inköp av livsmedel i konsumentförpackning. Avtalet ska ses som ett komplement till redan tecknade livsmedelavtal och avser inköp av mindre förpackningar, så kallade konsumentförpackningar.
Intern identifierare2024.363 KS
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGrundinformation
BeskrivningEnligt upphandlingsdokumentet
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGrundinformation 1