Skötsel av grönytor, kommundel Ekeby, Bjuvs kommun.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Bjuvs kommun har tidigare haft hand om all skötsel av alla gräsytor i kommunen i egen regi. Kommunen har beslutat att genomföra en villkorad upphandling avseende skötsel av gräsytor för kommundelen Ekeby. Kommunen har därjämte antagit en ny skötselplan. Anbudsgivaren skall således åta sig att för kommunens räkning utföra skötsel av god kvalitet i enlighet med de krav och specifikationer som redovisas i skötselplanen samt förfrågningsunderlaget och dess bifogade bilagor.