63744-2021 - ResultatSverige-Stockholm: TV-kameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Professional Camera Systems and Associated Accessories
Referensnummer: 18/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32240000 TV-kameror
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Television (SVT) is seeking to establish framework agreements for the supply of camera for either handheld or shoulder use and lenses for professional use and associated accessories.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32333200 Videokameror, 38650000 Fotoutrustning, 38651000 Kameror, 38651100 Kameralinser, 38651500 Filmkameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen