2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetslarm SÄBO
Beskrivning: Socialförvaltningen i Vänersborgs kommun avser att undersöka möjligheterna för att uppdatera/ byta ut befintliga trygghetslarm inom ett antal av äldreomsorgens särskilda boenden. Syftet med denna förfrågan är att samla in information från potentiella leverantörer om tillgängliga lösningar och ny teknik för att sä-kerställa att vi fortsatt kan erbjuda våra brukare säkerhet och trygghet dygnet runt.
Intern identifierare: D.nr: 2024/41
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner