63749-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Programvara för kontorsautomation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uthyrningslösning
Referensnummer: 19/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48920000 Programvara för kontorsautomation
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT har ett behov av att effektivisera sitt uthyrningsflödet. Ett led i den processen är att införa ett digitalt systemstöd för uthyrning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30233300 Smartkortläsare, 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen