63752-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återförsäljare av LED-väggar
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT har ett behov av att använda LED-väggar i dekor för TV-produktion, framförallt för användning i våra studios.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231310 Platta bildskärmar, 31527260 Belysningssystem, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen