2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Utskovs- och intagsluckor till Motala kraftstation
Beskrivning: Detta avser en förfrågan avseende totalentreprenad för utbyte av utskovs- och intagsluckor till Motala kraftstation. Entreprenaden ska genomföras i totalentreprenad (ABT06) med arbetsformen partnering.
Intern identifierare: 25/199
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45251120 Anläggningsarbeten för vattenkraftverk