63766-2021 - ResultatSverige-Eskilstuna: Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Truckar
Referensnummer: ÅB 19.134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av olika trucktyper fördelat på olika anbudsområden enligt följande:
Anbudsområde 1 Motviktstruck,
Anbudsområde 2 Skjutstativtruckar,
Anbudsområde 3 Ledstaplare,
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42415100 Lyfttruckar, 42415200 Truckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen