Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsgruppsutveckling
Referensnummer: Ks26 2023-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ledningsgruppsutveckling. Uppdraget omfattar att anbudsgivare tillsammans med Linköpings kommun skapa ett skräddarsytt ledningsgruppsutvecklingskoncept som rustar både ledningsgrupper och verksamheter att möta de utmaningar som Linköpings kommun står inför.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens takvärde är 6 000 000 SEK och det uppskattade värdet är 4 600 000 SEK. Uppskattat värde och takvärdet avser hela avtalsperioden.
Utbildning i ledningsgruppsutveckling riktar sig till ledningsgruppsdeltagare på de olika förvaltningarna. Förvaltningarna varierar i storlek och ledningsgrupperna kan ha olika sammansättningar.