2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier - Polyaluminiumklorid
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för löpande köp och leveranser av Polyaluminiumklorid till Orust kommuns avloppsreningsverk och vattenreningsverk. Det uppskattade värdet av upphandlingen är ca 1 000 000 kr per år. Inga volymer garanteras. Ramavtalstiden är två (2) år med möjlighet till förlängning med ett (1) år per gång upp till totalt fyra (4) års ramavtalstid. Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierare: Dnr. 62-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24960000 Olika slag av kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000