637769-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Byggtekniska konstruktionstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av konsult för byggkonstruktion för NFVP
Referensnummer: 20/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsult inom byggkonstruktion frö NFVP
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen