637803-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Manöver- och styrsystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PCS7
Referensnummer: 1010449043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42961000 Manöver- och styrsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Vattenfall AB, Heat Sweden inbjuder er att inkomma med intresseanmälan för programmering och driftsättning av styrsystemsbyte till Siemens T3000 för fjärrvärmedistribution (00VC) Uppsala kraftvärmeverk.
Uppdraget består i programmering, bildbyggnad, driftsättning, intrimning samt utbildning.