Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI (Request For Information) - Drift och underhåll av utemiljö
Referensnummer: 22/231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
En upphandling kan föregås av en så kallad RFI, Request For Information.
Lidingö stad önskar marknadens syn på utkast gällande upphandlingsdokumenten inför en upphandling av avtal gällande drift och underhåll av utemiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 45236000 Markanläggning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 77314100 Anläggning av gräsmattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen