Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NY: Dynamiskt inköpssystem för projektledande konsulter, geografi Nord
Referensnummer: 23/162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
OBS! Vi rekommenderar att ansökan skickas in från konto i TendSign som är kopplat till en gemensam mailadress hos företaget, t ex inkop@foretagsnamnet.se. Förfrågningar i steg 2 kommer sedan att skickas till denna mailadress och det går inte att ändra mailadress i systemet i efterhand utan vid nya kontaktuppgifter måste ny ansökan genomföras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen