Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av driften av Skarpnäcks dagliga verksamheter
Referensnummer: SKA 2022/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, genom Skarpnäcks stadsdelsnämnd, bjuder härmed in till anbudsgivning avseende Driften av Skarpnäcks LSS-bostäder.
Uppdraget omfattar driften av insatsen daglig verksamhet enligt lag om stöd och service till vissa funktionshindrade (1993:387),
LSS 9 § p. 10.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85312000 Socialvård utan inkvartering, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar driften av insatsen daglig verksamhet enligt lag om stöd och service till vissa funktionshindrade (1993:387), LSS 9 § p. 10.