637950-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Cyklar – Upphandling av verksamhetscyklar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av verksamhetscyklar
BeskrivningGöteborg Stads Leasing AB, nedan kallat GSLAB/Beställare, är internbolag inom Göteborgs Stad som samordnar Göteborgs Stads fordon och transporter. GSLAB:s uppdrag är att leverera trafiksäkra och miljöriktiga fordon och transportlösningar till förvaltningar och bolag i Göteborgs Stad, allt för att skapa en ren och trafiksäker stad.
Intern identifierare25/9
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Ytterligare klassificering (cpv): 34400000 Motorcyklar, cyklar och sidovagnar, 34420000 Skotrar och cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000