2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Geoteknik & Miljö 2025: Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp och Örkelljunga.
Beskrivning: Upphandlingen avser Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp och Örkelljungas kommuners behov av konsulttjänster inom området Geoteknik & Miljö för utförande av uppdrag av varierande storlek. Uppdrag innebär enskilda konsultuppdrag inom respektive fackområde.
Intern identifierare: 25/158
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: SE ffu
Intern identifierare: 1764510-0
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: se ffu
Intern identifierare: 1768675-1