638124-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trycksaker och tillhörande produkter – Tryckta läromedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTryckta läromedel
BeskrivningTryckta läromedel till pedagogiska verksamheter inom förskolor, grundskolor, gymnasieskolor, SFI och vuxenutbildningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22110000 Tryckta böcker, 22111000 Skolböcker, 22114000 Lexikon, kartor och notböcker, 22114500 Uppslagsböcker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001