Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobilt Bibliotek
Referensnummer: UPN2020/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144760 Bokbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings Kommun inbjuder härmed anbudsgivare att lämna anbud avseende upphandling av Mobilt Bibliotek. UPN2020/6. i enlighet med förutsättningar angivna i detta upphandlingsdokument samt bifogade formulär/bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen