638207-2023 - ResultatSverige-Västerås: Konstruktionsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal betong
Referensnummer: UH-2021-101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44110000 Konstruktionsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av betong, ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44110000 Konstruktionsmaterial, 24000000 Kemiska produkter, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal betong, 2-4 år. Olika fraktioner. avtalsmängd c:a 4 MSEK i värde över hela avtalsperioden.