Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivaggregat och icke fabrikatsbundna ryggstöd till manuella rullstolar
Referensnummer: RS 1473-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndigheterna Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Norrbotten inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling med separata kontrakt, och omfattar ett ramavtal där antagna leverantörer ska tillhandahålla efterfrågade varor enligt behov.
Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Region Västerbotten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Huvudprodukt: Drivaggregat - brukarstyrt, manövreras med drivringar.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33193210 Delar och tillbehör till invalidfordon, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal med separata kontrakt, med omfattning enligt beskrivning i annonserade upphandlingsdokument.
Huvudprodukt: Drivaggregat - brukarstyrt, manövreras utan drivringar
Del nr: 2
Huvudprodukt: Drivaggregat - brukarstyrt, påhängsdrivaggregat med styre
Del nr: 3
Huvudprodukt: Drivaggregat - vårdarstyrt
Del nr: 4