638210-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Posttjänster för paket – Rikstäckande transporter av spel- och reklammaterial
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRikstäckande transporter av spel- och reklammaterial
BeskrivningSvenska Spel har ett omfattande behov av transporttjänster. Delar av det material som transporteras är av karaktären att det måste finnas tillgängligt hos Ombuden för att de ska kunna sälja Svenska Spels spelprodukter. Uppdraget går i huvudsak ut på att hämta Försändelser hos Svenska Spels leverantör av lager- och plocknings- och packningstjänster för transport till och leverans hos Svenska Spels ca 5 100 Ombud som finns runt om i hela Sverige.
Intern identifierare2025-01575
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenEnstegsförfarande. Förhandling kan förekomma i det fall Svenska Spel så önskar. För mer information, se Förfrågningsunderlagets Huvuddokument.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64113000 Posttjänster för paket
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000