2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalk samt transport och spridning för Munkedals, Strömstads, Tanums och Uddevallas kommuner
Beskrivning: Upphandlingen avser att leda till ramavtal för leverans av kalk och kalkning till deltagande kommuner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60600000 Transport på vattenvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108529:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster