See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Projekteringsledning
Beskrivning: Avtalet omfattar konsulttjänster för att säkerställa ett effektivt genomförande under projekteringsskedet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Kompetensområdet omfattar konsulttjänster för att säkerställa ett effektivt genomförande under projekteringsskedet.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96259:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 72224000 Konsulttjänster för projektledning