2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultförmedlingstjänster 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser en konsultförmedlingstjänst för konsulter inom följande Kompetensområden: -Samhällsbyggnad, samhällsutveckling, platsutveckling och trafikutveckling Trafikleverans -Fordon -Utveckling, förvaltning och drift inom digitalisering och IT -Marknadsföring och kommunikation -Försäljning -Verksamhetsledning och styrning -Verksamhetsstöd Leverantören ska presentera och erbjuda den mest lämpade konsulterna på marknaden utifrån den kravspecifikation Västtrafik lämnar i varje avrop.
Intern identifierare: D-nr: 1-787-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 71620000 Analystjänster, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000