Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kollektiv sjötrafik i Stockholms mellanskärgård, avtalsområde D2 - Externa fartyg (E39D2)
Referensnummer: 18/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget som upphandlas omfattar kollektiv sjötrafik för den inre mellersta skärgården i Stockholm.
Uppdraget ska utföras med leverantörsägda fartyg i huvudsak från Sollenkroka och Stavsnäs till dess tillhörande kärnöar.
För mer information, se ansökningsinbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen