638561-2023 - ÄndringSverige-Huddinge: Revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster - Sakkunniga biträden till kommunrevisionen
Referensnummer: UPP-2022/097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
De förtroendevalda revisorerna (kommunrevisionen) inbjuder intresserade att lämna anbud på uppdraget att vara sakkunniga biträden för granskning av Huddinge kommuns styrelser, nämnder och beredningar, samt till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens helägda bolag. Uppdraget avser räkenskapsåren 2024 t.o.m. 2027.