2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-konsulter HSV LOG
Beskrivning: IT-Konsulterna kommer att spela en central roll i projektet HSV LOG som ansvarar för att utveckla och implementera ett nytt ERP-system för förbättrad logistikfunktion i Region Uppsala. Initialt ska projektet fokusera på att designa och utveckla lösningar för automatiska beställningar och lagerhantering med hjälp av Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations i molnet.
Intern identifierare: UPPH2024-00341
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000