638690-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Specialstädtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecialstädtjänster
BeskrivningVill ni vara leverantör av specialstädtjänster till flera kommuner och kommunala bolag i Dalarna? Upphandlingscenter genomför nu en upphandling av Specialstädtjänster till Borlänge kommun, AB Borlänge Energi, AB Borlänge Elnät, Falu kommun, Gagnefs kommun, Gagnefsbostäder AB, Ludvika Kommun, Ludvika Kommunfastigheter AB, LudvikaHem AB, Tryggheten i Ludvika, Säters kommun. I Specialstädtjänster ingår olika typer av tjänster. Upphandlingen är uppdelad i delområde flyttstäd, byggstäd, golvvård, tvätt av fasta mattor, övrig specialstäd samt delområde höghöjdsstädning. Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFlyttjänster, Byggtjänster, Golvvård, tvätt av fasta mattor och övrig specialstäd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92793:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90919300 Städning av skolor
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHöghöjdsstädning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92793:Lot:2