638849-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Rör och kopplingar av betong
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongrör, betongbrunnar och övriga tillhörande produkter
Referensnummer: 22/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44114220 Rör och kopplingar av betong
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av betongrör, betongbrunnar och övriga tillhörande produkter som avses att primärt läggas under mark.
Upphandlingen är uppdelad i följande kategorier:
1. Betongrör
2. Betongbrunnar
3. Övriga tillhörande produkter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44114200 Betongvaror, 44131000 Avloppsbrunnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen