638878-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem avseende Modulbyggnader (löpande ansökningar)
Referensnummer: 3593/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser införhyrning och tillfällig uppställning av modulbyggnader för exempelvis kontor, omklädnad, utbildning, elevbostäder mm.
Observera att detta är en ompublicering av den DIS som Fortifikationsverket annonserade 2018-12-10. Du som inkommit med ansökan i den först annonserade DIS:en behöver inte ansöka på nytt, denna ompublicering avser inkommande löpande ansökningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen