638983-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Betongreparationer
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongarbeten, ramavtal för
Referensnummer: ref 9021 -21022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262330 Betongreparationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för arbeten på betongkonstruktioner inom Beställarens produktionsområden vilka är utsatt miljö.
Avtalet kommer omfatta betongreparationer samt mindre nybyggnationsprojekt. Arbetena kategoriseras enligt följande Teknikområden:
a) Vattenbilning
b) Sprutbetong (inkl. formning, armering, betonggjutning och impregnering)
c) Betonggjutning (inkl. formning, armering, sprickinjektering och impregnering)