2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cykelmätning
Beskrivning: Nacka kommun har upphandlat ett ramavtal för cykelbarometrar och cykelräknare samt möjligheten till serviceavtal kopplat till dessa men också till kommunens nuvarande cykelmätare och barometrar.
Intern identifierare: NTN-2024-00213
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34972000 Trafikmätare
Ytterligare klassificering (cpv): 63712710 Trafikövervakning, 71355000 Mätningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Nacka kommun behöver ett ramavtal att avropa cykelbarometrar och cykelräknare i från samt ett serviceavtal kopplat till dessa men också till kommunens nuvarande cykelmätare och barometrar.
Intern identifierare: Cykelmätning