639066-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HVB - Vuxna från 21 år
Referensnummer: TK 22.106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser nedan angivna upphandlande myndigheters behov av externa placeringar i HVB för vuxna från 21 år. Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden och anbud kan lämnas på ett eller fler områden. Anbudsområdena är:1. HVB utredning 2. HVB behandling 3. HVB omvårdnadDe upphandlande myndigheter som kommer vara avropsberättigade på kommande ramavtal är:Eskilstuna kommunFlens kommun Gnesta kommunKatrineholms kommunNyköpings kommun Strängnäs kommun Trosa kommun Vingåkers kommun
Välkomna med ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.