639318-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster – Upphandling systemstöd för hyresadministration
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling systemstöd för hyresadministration
BeskrivningUpphandlingen avser ett helhetsåtagande gällande leverans, installation och vidareutveckling av systemlösning för hyresadministration mot fastighetsbranschen samt support- och underhållsavtal som innefattar ansvar för felavhjälpning inkl hantera inkommande ärenden
Intern identifierare25/88
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000