2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mottagning och förbränning av hushållsavfall
Beskrivning: Lumire inbjuder leverantörer att lämna anbud avseende mottagning och behandling genom förbränning av brännbart hushållsavfall. Upphandlingen avser ramavtal med en leverantör.
Intern identifierare: KLF 2026/1120
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513200 Disponering av sopor
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513300 Avfallsförbränning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Mottagning och förbränning av hushållsavfall
Intern identifierare: Mottagning och förbränning av hushållsavfall