Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elinstallationer ROT 2021
Referensnummer: Dnr: 2020-00449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Elinstallationer ROT och omfattar samtliga typer av elinstallationsarbeten som kan förekomma i B:s byggnader. Arbeten kan utföras som entreprenader eller bestå av enklare elarbeten eller servicearbeten i form av t.ex. åtgärder efter elrevisionsbesiktningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 144 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen