Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare.
Referensnummer: 2016-0086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232130 Färgskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för hyra av 4 typkonfigurationer för skrivare: storformatsskrivare (plotter), multifunktions produkt skrivare (MFP) och mindre bordsmodell av multifunktions skrivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen