See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Containrar inklusive reservdelar
Beskrivning: Nodra AB i Norrköpings kommun inbjuder leverantörer till att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende Containrar inklusive reservdelar samt tillbehör. Containrarna ska användas för insamling samt borttransport av avfall och kommer att stå utomhus vid bland annat återvinningscentraler samt vid omlastning. Då containerana kommer att förvara olika typer av avfall är det ett krav att stålkvalitén och ytbehandlingen är anpassad för olika typer av påfrestningar som exempelvis förvaring av metallskrot, vätskor och vägsalt som kan vara frätande. Containrarna ska vara konstruerade så de tål de påfrestningar som sker i samband med tömning, omlastning och transporter.
Intern identifierare: ABV 2024/0185
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44613800 Avfallscontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Containrar inkl. reservdelar