2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lindholmsförbindelsen_TKUB_K4 Beställarstöd inom kontrakt K4 BEST och MEP
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna kontrakt om konsulttjänster, som Teknikkonsult under byggtid (TKUB) för entreprenaddel K4, BEST (spårvägsbana, el-, signal, tele) och MEP (mechanical, electrical, plumbing) dvs genomgående installationer som kräver kanalisation eller standardisering för att respektive funktion ska kunna etableras, användas och underhållas effektivt.
Intern identifierare: N200U26-412
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lindholmsförbindelsen_TKUB_K4 Beställarstöd inom kontrakt K4 BEST och MEP