639847-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Montering av undertak – kv. Måsholmen 33 - DE 15580 Undertak del 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titelkv. Måsholmen 33 - DE 15580 Undertak del 2
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans och montage av ut- och invändiga undertak för nybyggnad av kontors- och bostadshus i 23 våningar i Skärholmen, Stockholms Stad. Våning 1-2 består av installationsutrymmen samt fastighetsutrymmen, våning 3-5 är kontorslokaler samt utrymmen för kultur- och teaterverksamhet. Våning 6-22 bostäder och våning 23 terrass.
Intern identifierare2023-1317
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45421146 Montering av undertak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarekv. Måsholmen 33 - DE 15580 Undertak del 2