Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av transportfordon och anläggningsmaskiner.
Referensnummer: KSN-2016-2539
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Inhyrning av fordon med förare för gräv och transporttjänster i Uppsala kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112100 Dikesgrävning, 45112200 Borttagning av jordskikt, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen