2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal installation och ombyggnad av hissar
Beskrivning: Ramavtalet omfattar installation (utbyte/replacement) och ombyggnad av hissar. Ramavtalet omfattar även industriportar. Avtal kommer att tecknas med tre (3) ramavtalsentreprenörer, om tre (3) anbud blir kvalificerade. Se AFD.43 för avropsmodell.
Intern identifierare: 2024-00288
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45313000 Installation av hissar och rulltrappor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000