63998-2023 - ResultatSverige-Falkenberg: Sjukskötersketjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning sjuksköterskor
Referensnummer: SOC 2022/192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att Falkenbergs kommun vid behov ska kunna avropa bemanningssjuksköterskor. Kommunen ser främst behov av att avropa dessa tjänster under sommarmånaderna men i de fall kommunen har behov av bemanningssköterskor utöver juni, juli och augusti ska kommunen kunna avropa efter behov även under resterande del av året. Uppdraget avser svensk legitimerad sjuksköterska.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen